Godišnji plan rada Udruge za 2019. godinu

Članstvo i volonteri

09.

ORGANIZACIJA HUMANITARNOG RADA

Pred blagdane i u drugim prigodama

Članstvo i volonteri

16.

OSIGURANJE SREDSTAVA ZA RAD UDRUGE

Predsjednik, Upravni odbor

Sponzori, Proračun Općine, Županije, donatori. Aktivnosti članstva udruge, članarine

17.

INSTITUCIONALNO RJEŠAVANJE STATUSA UDRUGE I DNEVNOG CENTRA

Do konca godine

Upravni  odbor

Vlada ŽP i općina Domaljevac-Šamac

18.

POMOĆ ČLANOVIMA UDRUGE U TROŠKOVIMA LIJEČENJA

Po ukazanoj potrebi i mogućnostima udruge

19.

PROVEDBA KATEGORIZACIJE NOMINALNIH ČLANOVA UDRUGE

Centar za soc. rad.

Vlada ŽP.

Upravni odbor udruge, roditelji

20.

PRAĆENJE JAVNIH POZIVA I APLICIRANJE NA ISTE

21.

IZRADA PROJEKATA ZA SPONZORSTVO

22.

UPOSLENJE RADNIKA U DNEVNOM CENTRU

Donacije i DPZ

23.

NASTAVAK UREĐENJA DNEVNOG CENTRA

Članstvo udruge

Gornje aktivnosti udruge Angelus nominalno su pobrojane, a njihova realizacija ovisit će o nizu faktora od kojih većina nije u zoni utjecaja same Udruge. Zadan je veliki broj ciljeva i Upravni odbor izražava spremnost da ih realizira sve. Osiguranje sredstava će biti presudno za realizaciju većine planiranih stavki. Ovisno o istim Upravni odbor će nastojati rješavati prioritetne aktivnosti koje ne bi trebale biti dovedene u pitanje.

FINANCIJSKI PLAN ZA 2019. GODINU

PRIHODI

01.

Prihodi iz proračuna općine i županije

50.000,00

Donacije građana

5.000,00

Prihodi od članarine

1.000,00

04.

Prihodi od pravnih osoba i iz drugih proračunskih izvora

12.000,00

Ostali prihodi

Ukupno prihodi

68.200,00

RASHODI

01.

Bruto plaće i naknade angažiranom osoblju

44.500,00

Troškovi tekućeg održavanja Dnevnog centra

6.000,00

Usluge

4.000,00

Oprema i materijal

11.000,00

Ostali troškovi

2.600,00

Ukupno rashodi

68.100,00

Ukupni prihodi planirani su na temelju prošlogodišnjih iskustava i planiranih aktivnosti  tijekom 2019. godine. Sukladno planiranim prihodima rashodovna strana prati planske aktivnosti Udruge, a odražava predviđeni troškove Dnevnog centra koji su neminovni kako bi Dnevni centar funkcionirao ustaljenom praksom. Budući da je Dnevni centar udruge smješten u objektu škole u prikazanom proračunu nisu predviđena sredstva za troškove grijanja, električne energije i održavanje dvorišta i objekta. Do sada su isti troškovi teretili školu, odnosno proračun Vlade Županije Posavske.

Budući da je u školi u Grebnicama samo jedno odjeljenje koje tamo pohađa nastavu (5. razred) indicija je da će isto odjeljenje od iduće školske godine biti prebačeno u školu u Domaljevac. Time po logici stvari obveza Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta za podmirenjem troškova energije i održavanja objekta prestaje, pogotovo ako bi objekt škole u cijelosti bio ustupljen potrebama Dnevnog centra i udruzi Angelus. U tom slučaju očekujemo da istu obvezu preuzme Ministarstvo zdravstva, rada i socijalne politike ŽP ili da se potrebna sredstva iz proračuna Vlade ŽP refundiraju udruzi Angelus koja bi organizirala održavanje objekta i servisirala stvorene troškove.

Budući da je financiranje Udruge relativno nestabilno prikazani očekivani prihodi su samo projekcija i isti mogu biti realizirani, ali i ne moraju. Udruga ne može imati nikakva jamstva da će uspjeti u realizaciji projektnih prijedloga tako da stvarni prihodi mogu biti značajno manji od planiranih. Isto tako, u vrijeme pisanja ovog Plana za 2019. godinu imamo informaciju o planiranim proračunskim sredstvima iz granta udruzi Angelus (znatno manji iznos od planiranog) te držimo da bi inicijativa Vlade Županije Posavske i općine Domaljevac-Šamac trebala ići u smjeru da se pitanje financiranja i ukupne organizacije aktivnosti rehabilitacije djece s posebnim potrebama riješi u što skorije vrijeme. Ne može udruga građana, kako naša tako i svaka druga, na sebe vječno preuzimati teret organizacije i financiranja defektologa i asistenata u nastavi. Kada su osobni asistenti u nastavi u pitanju tu se krenulo s mrtve točke i pozdravljamo aktivnosti Vlade po tom pitanju. Isto tako očekujemo slične, ali i cjelovite aktivnosti po pitanju osiguranja defektologa za djecu s posebnim potrebama kako bi ista imala odgovarajuću terapiju koja im je neophodna.

Upravni odbor Udruge pratit će prihodovnu stranu i sukladno prilivu novca ispunjavat će zacrtane programske ciljeve gdje će se voditi računa o izvršenju glavnih i prioritetnih zadaća koje su od primarnog interese djece s posebnim potrebama.

Ukoliko potpora Općine i Županije ne bude konkretnija evidentno je da Udruga neće moći izvršavati svoje obveze. Udruga drži da se rad Dnevnog centra treba regulirati kroz institucije sistema i da se isplate plaća defektolozima, asistentima i osobama na održavanju Dnevnog centra trebaju vršiti kroz transfere iz proračuna općine i županije.

Upravni odbor: